حال که هوا رو به گرما پیش می رود ممکن است برای آقایان شیک پوش این سوال پیش بیایدکه که چگونه یک استایل خاص و متفاوت از دیگران و در عین حال خنک داشته باشیم. داشتن یک استایل زیبا و عین حال خنک در فصل تابستان کمی دشوار است اما خو.شبختانه  با رعایت چند نکته می توان ظاهری آراسته و خنک را داشت. در این بخش می خواهیم به بررسی چند نکته در راستای داشتن استایل شیک برای آقایان بپردازیم که هم خوشتیب به نظر برسند و خنک و راحت  باشند.

بهتر است در تابستان رنگ های روشن را جایگزین رنگ های تیره بکنید . زیرا رنگ های تیره باعث جذب نور خورشید می شوند پس در نتیجه احساس گرمای بیشتری می کنید اما رنگ های روشن با انعکاس نور خورشید به اطراف باعث می شوند که  کمتر احساس گرما کنید.

توصیه می شود در فصل تابستان از لباس هایی با جنس سبک و خنک استفاده کنید لباس هایی که جنس آنها کلفت است باعث می شود هوا کمتر در بدن شما در رفت و آمد باشد پس بیشتر عرق کرده و گرما را بیشتر حس می کنید. هم چنین لباس های سایز خود را بپوشید لباس و گشاد و تنگ نیز باعث ایجاد احساس گرمای بیشتری برای شما می شود.

در تابستان بهتر است دو بار در روز، یک بار قبل از رفتن  به  بیرون و بار دیگر بعد از بازگشت به منزل استحمام کنید. و از اسپری و مام های ضد تعریق استفاده کنید.و لباستان را بعد از هر بار پوشیدن یا هر دو روز یک بار بشویید. تا از گرفتن بوی بد جلوگیری کنید.

راهنمای داشتن یک استایل شیک تابستانی

پوشیدن تیشرت : یکی از مناسب ترین انتخاب های استایل تابستانی تیشرت است بهتر است تیشرت های از جنس پنبه و لینن را تهیه کرده و بپوشید تا گرما را کمتر احساس کنید.و آنقدر نازک نباشد که بدن نما باشد زیرا تاثیر منفی در استایل شما می گذارد.لازم به ذکر است که رنگ تیشرتی که می پوشید تاثیر زیادی در جذب و یا انعکاس نور خورشید دارد . سعی کنید از تیشرت های رنگ روشن استفاده کنید که با انعکاس نور خورشید کمتر احساس گرما کنید.

پوشیدن پیراهن مردانه آستین کوتاه : لباس آستین کوتاه جزو مواردی است که داشتن آن برای آقایان ضروری است توصیه می شود اگر دور بازوی شما کوچک است از آستین کوتاه های گشاد دوری کنید و به  کمک یک خیاط آن را متناسب با بازوهایتان کنید. و از جنس های خنک و نخی استفاده کنید.

پوشیدن پیراهن مردانه آستین بلند : پیراهن آستین بلند مردانه به مراتب رسمی تر از پیراهن آستین کوتاه است و اگر قصد رفتن به محیط های رسمی را در تابستان دارید بهتر است  از پیراهن های آستین بلند با جنس الیاف پنبه که خنک تر هستند استفاده کنید. هم چنین پیراهن آستین بلند به دلیل این که مانع تابش مستقیم نور خورشید به دست ها می شود باعث می شود که گرما را کمتر احساس کنید.

پوشیدن کت های خنک : برای داشتن یک استایل نیمه  رسمی و خنک  کافی است  کت های با جنس خنک مثل کت کتان و استرج را روی تیشرت آستین کوتاه و خنکتان بپوشید. بافت کت های کتان و استرج  به گونه ای است که دمای بدن شما را تنظیم می کند و شما گرمای زیادی را احساس نمی کنید.

پوشیدن شلوار های خنک : شلوارهایی که خیلی تنگ نیستند باعث  می شود در پایتان در جریان باشد پس در نتیجه به خنک شدن شما کمک می کند. پس بهتر است در تابستان از پوشیدن شلوار های جذب و کلفت جلوگیری کنید.

پوشیدن کفش کالج  و کفش پارچه ای: کفش مناسب تابستان کفش کالج  و کفش های پارچه ای از جنس کتان هستند جوراب هایی که با کفش هایی از این قبیل پوشیده می شوند نباید دیده شوند که در اصطلاح به آن ها جوراب کالج گفته می شود.

پوشیدن صندل : اگر قصد رفتن به  محیط های رسمی و نیمه رسمی را در تابستان ندارید پیشنهاد می شود از صندل استفاده کنید تا از راحتی آن  لذت ببرید.

استفاده از عینک آفتابی : استفاده از عینک آفتابی بخصوص در فصل گرما یکی از اکسسوری های ضروری محسوب می شود استفاده از یک عینک آفتابی مناسب با فرم صورت شما را چند برابر خوشتیب می کند.

گذاشتن کلاه : استفاده از کلاه می تواند سر شما را خنک نگه دارد و برای شما سایه ایجاد کند.

استفاده از عطر : یکی از اکسسوری هایی که در تابستان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد عطر می باشد به طور کلی عطر باعث خوش بو شدن شما می شود بهتر است در تابستان از عطرهای با بوی خنک استفاده کنید.