همانند دیگر مشاغل که اصول و قواعد خاصی برای پوشیدن لباس ها در جلسات مختلف کاری و مصاحبه های کاری دارند مهندسان نیز برای حضور در موقعیت های کاری باید استایل و ظاهر مناسبی داشته باشند. وقتی صحبت از مهندسین می شود به طور کلی همه رشته های مهندسی را از قبیل معماری، برنامه نویسی و غیره را شامل می شود.ظاهر شما در یک مصاحبه مهندسی میزان آمادگی شما را برای ان مصاحبه به کارفرما و فرد مصاحبه کننده می رساند. مثلا اگر قرار است به یک مصاحبه کاری بروید کوچک ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که قلم و یا خودکار مناسب همراه خود داشته باشید. عدم تهیه خودکار برای جلسات مهم کاری نشان دهنده ضعف شما است. در این مقاله به بررسی پوشش مناسب برای آقایان مهندس می پردازیم.

نکات اساسی برای داشتن یک استایل مناسب برای مهندسان

  • کت و شلوار مناسب 

برای داشتن یک استایل رسمی و اداری مناسب مناسب ترین پوشش کت و شلوار است.وقتی صحبت از استایل رسمی و اداری می شود برای رنگ و طرح و جنس و مدل دوخت کت و شلوار محدودیت هایی ایجاد می شود در واقع به بیان ساده تر هر رنگ و طرحی از کت و شلوار برای موقعیت های رسمی مناسب نیست. مناسب ترین رنگ ها برای کت و شلوار در زمینه داشتن استایل رسمی و اداری رنگ های خنثی از قبیل سرمه ای، خاکستری و مشکی می باشند. مدل یا برش کت و شلوار حتما باید ساده یا کلاسیک باشد. بهترین جنس برای کت و شلوار پشمی است از پوشیدن کت و شلوارهای براق و الیاف مصنوعی شدیدا خودداری کنید زیرا باعث تعرق بیشتر بدن می شود.

  • طرح و رنگ کراوات

در جلسات اداری و کاری خود حتما استفاده از کراوات را فراموش نکنید. انتخاب کراوات مناسب رسمی بودن و جذابیت استایل شما را چند برابر می کند.بهتر است در انتخاب رنگ کراوات هوشمندانه عمل کنید. استفاده از کراوات های با رنگ های خاص و زیبا به تناسب با رنگ پیراهن و کت و شلوار انتخاب مناسبی است اگر به استفاده از کراوات طرح دار تمایل دارید مناسب ترین طرح، کراوات راه راه می باشد.

  • کفش مناسب برای استایل مهندسی

کفش ها با این که در دسته اکسسوری های جزئی قرار می گیرند اما تاثیر زیادی در داشتن یک استایل شیک و بی نقص دارند.به این خاطر باید در انتخاب آن دقت بسیاری کنید. بهترین و مناسب ترین مدل کفش برای استایل رسمی کفش آکسفورد مشکی می باشد.فراموش نکنید حتما یک  روز قبل از جلسه کفشتان را به خوبی تمیز کرده و واکس برنید.وجود گرد و غبار بر روی کفش نشان دهنده عدم آمادگی شما برای حضور در جلسه است.

  • انتخاب پیراهن مناسب

رنگ پیراهن برای داشتن یک پوشش مناسب کاری و شرکت در یک جلسه کاری و رسمی،آبی آسمانی و سفید می باشد. سعی کنید رنگ پیراهن  را با رنگ و طرح کراوات هماهنگ کنید. مثلا اگر پیراهن آبی آسمانی را انتخاب می کنید می توانید آن را با کراوات راه راه موربی که دارای سایه های مختلفی از رنگ آبی است ست کنید.پیراهن سفید را با هر رنگی از کراوات به آسانی می توانید ست کنید.