با فرارسیدن فصل پاییز روزها کوتاه تر و شب ها طولانی تر می شود. هوا گاهی سرد و خنک و گاهی گرم و آفتابی است. دیگر لباس های خنک تابستانی به تنهایی جوابگوی روزهای سرد پاییز نمی باشد.خیلی از افراد علاقه دارند که در روزهای سرد سال نیز خوش پوشی و شیک بودن خود را حفظ کنند در این مقاله به بررسی داشتن پوشش مناسب در پاییز می پردازیم.

جنس مناسب برای لباس پاییزی چیست؟

درهنگام خرید لباس های پاییزی به جنس آن ها توجه کنید. برای پاییز باید لباس هایی پوشید که بدن را گرم نگه دارند پوشیدن پارچه های نخی و نازک مناسب فصل پاییز نیست باید لباس هایی از جنس پشم، چرم، جیر،فلانل پوشید تا از بدن در برابر سرما محافظت کنند.

چه رنگ هایی در فصل پاییز بپوشیم؟

در روزهای سرد سال پوشیدن رنگ های روشن ،رنگ های پاستلی باعث بازتاب یا دفع نور خورشید می شوند در نتیجه بدن را خنک نگه می دارند و برای فصل پاییز و زمستان مناسب نمی باشند.پوشیدن لباس های با رنگ های تیره از قبیل رنگ های خنثی همچون سرمه ای، طوسی، قهوه ای مشکی، رنگ های خانواه خاکفام از قبیل بژ،کرم و رنگ هایی مثل قرمز تیره، نارنجی تیره، زرشکی،سبز تیره و زیتونی مناسب ترین رنگ ها برای فصل سرما می باشند. این رنگ ها نورخورشید را جذب می کنند و باعث گرم ماندن بدن می شوند.

طرح مناسب لباس ها در پاییز چگونه است؟

پوشیدن لباس هایی با طرح چهارخانه و لباس هایی با زمینه تیره  و گل های رز مناسب ترین طرح ها برای پاییز می باشند. لباس های گل دار روشن و رنگارنگ برای فصول سرد مناسب نمی باشند.

چه نوع البسه ای برای پاییز باید پوشید؟

در فصل پاییز پوشیدن البسه ضخیم مانند پلیور،ژاکت،سوئیشرت،پالتو،لباس های آستین بلن،شلوارهای جین، پارچه ای کلفت و مخملی و همچنین شال و روسری ضخیم مناسب ترین پوشش ها هستند.

چه کفشی مناسب پاییز است؟

از آن جایی که مهم ترین ویژگی کفش های پاییزی گرم بودن آن هاست، پس با شروع پاییز باید کفش های رو باز و تابستانی را کنار گذاشت و به جای آن ها بوت ، اسنیکرز و کفش های سر بسته بپوشید. کفش هایی از جنس چرم در روزهای سرد سال محافظ گرمایی خوبی برای پاها هستند، علاوه بر جنس، رنگ آن ها هم در گرم بودنشان تاثیر دارد، همانطور که قبلا گفتم رنگ های تیره بهتر نور خورشید را جذب می کنند.

اکسسوری های مخصوص فصل پاییز چه چیزهایی هستند؟

اکسسوری هایی مثل شال گردن بافتنی و پشمی چهارخانه، روسری و شال ضخیم، دستکش و کلاه های معمولی و نمدی یا پشمی برای روزهای سرد سال انتخاب بسیار خوبی هستند.

پوشیدن لایه لایه را فراموش نکنید.

روی لایه بندی و ترکیب لباس ها تمرکز کنید. دمای هوا در طول فصل پاییز هیچ موقع ثابت نیست. صبح ها هوا خنک و سر ظهر گرم میشود و از عصر به بعد دوباره هوا سرد میشود؛ واقعا پاییز فصل بلاتکلیفی می باشد! اگه شما در طول روز سر کار و یا به مدرسه می روید، حتما خیلی با این مسئله مشکل دارید. بهترین راهی که می توانید انجام بدهید این است که از لایه بندی لباس ها استفاده کنید، جوری که موقع گرم شدن هوا بتوانید آن ها را از تن در بیاورید.. اگر در منطقه سرد و مرطوب زندگی می کنید، کاپشن، بارونی انتخاب کنید، همچنین می توانید از کت ها، ژاکت ها و پلیورهای ضخیم استفاده کنید. البته سویشرت های کلاه دار برای انواع آب و هوا مناسب اند.