بسیاری از آقایان کوتاه قد تمایل دارند در کت و شلوار دامادی بلندتر به نظر برسند هم چنین افرادی که اندام و پر و درشتی دارند دوست دارند در مراسم ازدواج خود باریک و لاغر تر دیده شوند. در این بخش به نکاتی در این زمینه می پردازیم.

مناسب بودن سایز کت و شلوار : در انتخاب کت و شلوار دامادی خود توجه به این نکته از اهمیت بسیاری برخوردار است اگر کت و شلواری که تهیه می کنید برای شما گشاد باشد باعث می شود عریض تر و در نتیجه کوتاه تر به نظر برسید. پس سایزتان را دقیق بدانید . اگر کت شما دو دکمه دارد حتما دقت کنید که ناف پایین تر از دکمه اخر قرار بگیرد در غیر این صورت ظاهر خوبی نخواهید داشت. اگر کت شما از سه دکمه تشکیل شده است توجه داشته باشید که دکمه وسط در راستای ناف بوده و ناف زیر آن قرار نگیرد. پیشنهاد می شود اگر قد بلندی دارید از کت های سه دکمه و اگر قد شما کوتاه است از کت های دو دکمه استفاده کنید.

استفاده نکردن از کمربند و جلیقه : استفاده کردن از کمربند باعث می شود یک خط که  جدا کننده بالا تنه شما از پایین تنه شما است ایجاد شود. پس در نتیجه باعث کوتاه تر به نظر رسیدن قد شما می شود. توصیه می شود اگر قد شما کوتاه است از جلیقه استفاده نکنید زیرا جلیقه  توجه دیگران را به بالا تنه شما جلب می کند.

پوشیدن کت کوتاه و شلوار با سایز مناسب : برای این که  بلندتر به نظر برسید بهتر است از کت و شلوارهایی که کت آن ها کوتاه و شلوار آن ها بدون چین و خیلی گشاد نیست استفاده کنید. اندازه شلوار باید به گونه ای باشد که درست روی کفش قرار گیرد.

پوشیدن کت و شلوار یک رنگ : هنگامی که شما کت و شلوار یک رنگ را کت و شلوار دامادی انتخاب می کنید باعث می شود که اندام شما کشیده و صاف تر و درنتیجه  قد بلندتر به نظر می رسد. بهتر است برای بلندتر به نظر رسیدن  رنگ جورابتان با  رنگ کت وشلوارتان یکی باشد.

پوشیدن کت و شلوار راه راه  عمودی : به طوری کلی پوشیدن لباس های با راه راه عمودی باعث می شود که شما بلندتر به نظر برسید

استفاده از اکسسوری ها : استفاده از اکسسوری هایی مثل گیره نگهدارنده کراوات، پوشت و دکمه سردست باعث می شود توجه دیگران به با بالاتنه شما باشد و زیبایی این اکسسوری ها آن ها را جلب می کند و در نتیجه به قد شما توجهی نمی کنند.