یکی از دغدغه های بزرگ آقابان خوشتیپ و خوش استایل بودن در همه زمان ها می باشد. اما بسیاری از آقایان به دلیل نداشتن آگاهی لازم از اصول و قوانین مریوط به ست کردن و داشنن یک پوشش شیک اغلب سبک پوششان مورد تمسخر دیگران قرار می گیرد.اولین قدم برای داشتن یک پوشش مناسب و شیک دانستن اصول و قواعد مربوط به ست کردن لباس ها با یکدیگر می باشد.در این مقاله به بررسی نحوه ست کردن انواع پیراهن ، کت و شلوار و کراوات می پردازیم.

ست کردن پیراهن با کراوات

برای داشتن یک پوشش مناسب و شیک تناسب و هماهنگی بین رنگ های پیراهن و کراوات در اولویت قرار دارد. زیرا در مواقعی امکان دارد شما کتتان را در بیاورید.به همین منظور آن چه بیشتر در شما جلب توجه می کند پیراهن و کراواتتان می باشد.

  • پیراهن سفید 

ساده ترین رنگ پیراهن که به راحتی با رنگ های مختلف کراوات ست می شود رنگ سفید است.اگر می خواهید خودتان را درگیر رنگ ها و اصول ست کردن آن ها با یکدیگر نکنید بهتر است رنگ سفید را انتخاب کنید زیرا رنگ سفید به راحتی با هر طرح و رنگی از کزاوات ها ست می شود و زمان زیادی را هم تلف نمی کند.

  • پیراهن با رنگ های پاستلی

اگر می خواهید استایل جسورانه داشته باشد و در سبک پوشش خود رنگ ها رابه کار بگیرید از پیراهن های به رنگ پاستلی مثل صورتی روشن،آبی روشن،سبز روشن، یاسی و … استفاده کنید اما در انتخاب کراوات باید کمی دقت کنید.شما می توانید برای کراوات از رنگ های تیره تر ولی متناسب پیراهن پاستلی خود استفاده کنید. مثلا برای پیراهن آبی آسمانی از کراواتی با سایه های آبی تیره و روشن استفاده کنید.یا اگر رنگ پیراهنتان یاسی است می توانید از کراوات بنفش یا یاسی سیر استفاده کنید.

  • پیراهن مشکی

رنگ مشکی یکی دیگر از رنگ های است که به راحتی می توان آن را با کراوات های مختلف ست کرد اما در ست کردن رنگ ها باید به این نکته توجه کرد که از رنگ های روشن استفاده شود. مثلا کراوات زرد یا قرمز  و از این قبیل رنگ ها با پیراهن مشکی ترکیب خوبی را می سازند.

ست کردن پیراهن طرح دار

ست کردن کراوات با پیراهن طرح دار کمی پیچیده تر و نیاز به تامل و دقت دارد. برای داشتن یک پوشش منظم و بی نقص هرگز نباید طرح پیراهن و کراوات خود را مشابه انتخاب کنید. به عنوان مثال رایج ترین طرح برای پیراهن راه راه عمودی است که هزگز نباید با کراواتی با طرح راه راه عمودی مشابه با طرح پیراهن ست شوددر این مواقع شما می توانید از کراوات ساده یا راه راه مورب استفاده کنید.رنگ کراوات را به گونه ای انتخاب کنید که با رنگ پیراهن و راه راه آن در تناسب باشد. مثلا اگر پیراهن شما راه راه آبی روشن دارد می توانید آن را با کراواتی با رنگ آبی تیره ست کنید.

ست کردن کت و شلوار طرح دار

اگر کت و شلواری که قصد پوشیدن آن را دارید طرح دار است برای ست کردن پیراهن و کراوات با آن گمی محدودیت وجود دارد. به عنوان مثال یکی از پر استفاده ترین طرح ها برای کت و شلوار طرح راه راه عمودی می باشد که هرگز نباید با پیراهن طرح دار راه راه عمودی و یا هر طرح دیگری پوشیده شود.زیرا ظاهر شما را شلوغ می کند و تاثیر منفی در استایل می گذارد توصیه می شود همواره با کت و شلوار طرح دار پیراهن ساده بپوشید طرح کراوات را هم تا حد امکان ساده و در غیر این صورت از طرح مشابه طرح کت و شلوار استفاده نکنید.