پاییز فصل برگ های زرد و رنگارنگ و هوای نسبتا سرد می باشد. همان گونه که با فرا رسیدن فصل پاییز متناسب با آب و هوا پوشش را تغییر می دهیم و شروع به استفاده از لباس های گرم و مناسب می کنیم و رنگ لباس ها از رنگ های روشن و پاستلی تابستانی به رنگ های تیره و گرم تغییر می دهیم تا سرمای کمتری را احساس کنیم،باید در استفاده از عطرها نیز دقت کنیم. و از عطرهایی با رایحه گرم استفاد کنیم تا گرما بخش برای روزهای سرد سال باشند. در این مقاله به بررسی نکاتی برای خرید عطر مناسب برای فصل پاییز می پردازیم.

  • عطر با رایحه تند 

برای فصل پاییز استفاده از عطرهای با رایحه تند بهترین انتخاب است.رایحه های تند باعث می شوند تا احساس گرمای بیشتری کنید.رایحه های تند و گرم شامل دارچین،زیره،زنجبیل و از این قبیل می باشند. بهتر است برای پاییز حداقل یک عطر و ادکلن با یکی از این رایحه ها برای خود تهیه کنید.

  • عطر با رایحه شیرین 

هر اندازه که عطرهای با رایحه شیرین برای فصل گرما مناسب نیستند در عوض بهترین انتخاب برای فصل پاییز هستند عطرهای با رایحه شیرین گرما بخش هستند و باعث می شوند در فصل سرما. سرمای محیط را کمتر احساس کنید.رایحه های شیرین شامل شکلات، وانیل و غیره می باشند.برای ساختن یک پاییز خاطره انگیز برای خود پیشنهاد می شود که حتما عطری با رایحه شرین برای خود تهیه کنید.

به طور کلی همه عطر ها دارای سه رایحه متفاوت در حین مصرف هستند که عبارت اند از:

  • رایحه اولیه

همان اولین رایحه ای است که به سرعت بعد استفاده از عطر استشمام می شود.و ماندگاری آن در لحظه است و زود از بین می رود. هرگونه عطر و بوی مرکبات که در لحظه اول استفاده از عطر به مشام می رسد درواقع همین رایح اولیه محسوب می شود.

  • رایحه میانی یا همان قلب عطر

بعد از به  اتمام رسیدن رایحه اولیه در واقع لحظه پس از از بین رفتن رایحه اولیه رایحه ای دیگر به مشام می رسد که به آن رایجه میانی گفته می شود، عطر و بوهایی مانند عطر گل های رزماری یا بنفشه در دسته عطرهای میانی قرار می گیرند.

  • رایحه پایه

 قوی ترین رایحه عطر است در واقع همان رایحه ای است که  برای مدت طولانی باقی می ماند، برای انتخاب عطر مناسب پاییز و زمستان به این رایحه توجه داشته باشید، رایحه پایه عطر شما باید گرم و قوی باشد، رایحه ای مانند عطر وانیل، چوب، نعنا و زنجبیل و غیره.