همه انسان ها دوست دارند پوستی زیبا و صاف داشته باشند. برای داشتن پوستی صاف و عاری از هر گونه بیماری پوستی رعایت یکسری نکات ضروری می باشد.برای زیبایی و زیبا ماندن پوست نیاز به مراقبت  و رسیدگی به پوست دارید. در این مقاله به بررسی چند راز برای زیبایی و زیبا ماندن پوست می پردازیم.

راز اول:شست و شو و تمیزی پوست

شما ممکن است جزو افرادی باشید که قبل از رفتن به سرکار آرایش کرده و یا کرم مرطوب کننده به پوستتان می زنید. به طور کلی در طی روز برای انجام امور روزمره ممکن است از منرل بیرون بروید به این ترتیب پوست شما در معرض آلودگی های هوا قرار می گیرد و از طرفی ممکن است دچار تعرق نیز شود. به همین منظور یکی از اصلی ترین نکاتی که باید به آن برای زیبایی و زیبا ماندن پوست توجه شود شستشوی صورت قبل از خواب و یا هنگامی است که شما از بیرون به منزل باز می گردید.این کار باعث می شود روزنه های پوستتان باز شود و پوست به خوبی نفس بکشد.ساده ترین راه برای شستشو و پاکسازی پوست شستن صورت با آب حتی بدون مواد پاک کننده است.

راز دوم:تقویت و مراقبت از پوست

برای داشتن پوست زیبا و به تاخیر انداختن پیری و چین و چروک دار شدن صورت بهترین کار تقویت کردن پوست می باشد. برای تقویت پوست بهتر است از ماسک های خانگی همچون ماسک جوانه گندم، ماسک خیار و بخور دادن صورت با استفاده از جوشاندن گیاه بخور و یا جوشاندن آب خالی استفاده کنید.استفاده از کرم های ویتامینه ، مرطوب کننده و ماساژ و نرمش دادن به پوست نیز باعث جوان سازی پوست می شوند.

راز سوم:تغذیه پوست

برای داشتن پوست سالم و بدون چین و چروک و جوان تنها از استفاده از کرم های تقویتی و شستشوی صورت کافی نسیت بلکه یکی از موارد مهمی که به داشتن پوستی زییا و بدون چین و چروک کمک می کند داشتن تغذیه سالم و خوب می باشد.خوردن آب به میزان کافی باعث می شود تا پوست از خشکی و ترک خوردن در امان باشد. همچنین خوردن غذاها و سبزیجاتی که حاوی ویتامین C،E و A هستند به طریق مستقیم و غیر مستقیم سبب گردش راحت‌تر خون یا غذارسانی بهتر به سلول‌های پوستی و در نتیجه حفظ سلامت و زیبایی پوست می‌شوند.خوردن میوه و سبزیجاتی همچون اسفناج به دلیل سرشار بودن از ویتامین باعث شادابی و افزایش میزان تولید خون در بدن شده و این امر باعث افزایش کلاژن های پوست شده در نتیجه به جوان ساری پوست کمک می کند.