یکی از دغدغه هایی که آقایان شیک پوش به آن دچار هستند انتخاب و پوشیدن رنگ متاسب جوراب است. بسیاری از افراد در انتخاب جوراب متاسب دقت چندانی نمی کنند و همین امر سبب می شود تا استایل آن ها زیر سوال برود. درست است که جوراب در داخل کفش است و خیلی کم پیش می آید که در معرض دید دیگران قرار بگیرد اما به ظور کلی همواره بین یک الی دو انگشت از جوراب از زیر شلوار نمایان است.به همین منظور اگر قصد داشتن یک پوشش مناسب و بی ایراد را دارید بهتر است در انتخاب جوراب هوشمندانه عمل کنید. در این مقاله به بررسی اصول ست کردن جوراب در موقعیت های متفاوت می پردازیم.

  • راهنمای پوشیدن جوراب در موقعیت های رسمی

وقتی از صحبت از داشتن استایل رسمی به میان می آید محدودیت هایی در انتخاب رنگ و طرح همه نوع پوشاک از کت و شلوار گرفته تا جوراب ایجاد می شود.به همین منظور برای سادگی و انتخاب آسان تر یک قاتون کلی وجود دارد و آن انتخاب رنگ جوراب متناسب با رنگ کت وشلوار و یا شلوار است.به عنوان مثال اگر کت و شلوار شما سرمه است رنگ جوراب بهتر است سرمه ای و یا آبی تیره باشد یا اگر کت و شلوار شما طوسی است رنگ طوسی را برای جوراب خود انتخاب کنید.پیشنهاد می شود که رنگ جوراب را کمی تیره تر یا روشن تر از رنگ کت و شلوار خود انتخاب کنید

  • راهنمای پوشیدن جوراب در موقعیت های غیررسمی

پوشیدن جوراب به تناسب با رنگ کت و شلوار یا شلوار پس مدتی برای بسیاری از افراد کسل کننده و خسته کننده می شود به همین منظور توصیه می شود اگر علاقمند به پوشیدن جوراب های رنگارنگ و طرح دار هستید آن ها را در موقعیت های غیررسمی و مهمانی های دوستانه استفاده کنید. پوشیدن جوراب های رنگی و طرح دار برای موقعیت های زسمی اصلا پیشنهاد نمی شود.همچنین اگر شما قصد رفتن به مراسم عزاداری را دارید بهتر است از قانون ست کردن رنگ جوراب با شلوار یا کت و شلوار استفاده کنید.اگر شما یک استایل کژوال یا غیررسمی دارید می توانید جورابتان را با رنگ طرح پیراهن و دیگر عناصر موجود در استایلتان ست کنید.

اگر جزو افرادی هستید که در انتخاب رتگ و طرح برای جورابتان مردد هستید و انتخاب برایتان سخت است می توانید از طرح های کلاسیک جوراب استفاده کنید. ظرح های کلاسیک شامل طرح های سنتی مثل طرح ترنج یا بته جقه و طرح لوزی و خال خالی می باشد در واقع این طرح ها معروف ترین  و رایج ترین طرح ها در زمینه داشتن یک استایل غیررسمی می باشند.