پاییز و زمستان فصل روزهای سرد و پوشیدن لباس های گرم است از سرمای زیاد جلوگیری شود و بدن در برابر سرما مقاوم باشد. انتخاب یک پوشش مناسب برای این فصول از اهمیت زیادی برخوردار است.از فصلی پارچه مخصوص به خود را دارد مثلا در فصل تابستان پوشیدن لباس های نخی و پنبه ای و لینن توصیه می شود. اما پاییز و زمستان نیز پارچه های مخصوص به خود را دارند در این مقاله به بررسی انواع پارچه های مناسب برای فصل سرما و پاییز می پردازیم.

انواع پارچه های مناسب پاییز

  • پارچه مخملی

برای محافظت از سرمای فصول پاییز و زمستان انتخاب پارچه مخملی انتخاب مناسبی می باشد. لباس هایی که از جنس مخمل هستند بسیار نرم و لطیف هستند پارچه های مخملی گرم و راحت می باشند.و در رنگ های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند.

  • پارچه جیر

یکی دیگر از پارچه های که در فصل پاییز بسیار کاربرد دارد پارچه جیر می باشد جیر نوعی چرم است از بدن در برابر سرما محافظت می کند. رنگ هایی از قبیل کرم،قهوه ای،سبز و نارنجی تیره انتخاب مناسبی برای لباس های از جنس جیر هستند.

  • پارچه چرم

مناسب ترین  و شیک ترین پارچه برای فصل زمستان و پاییز استفاده از پارچه چرمی می باشد. پوشیدن کت و کاپشن و شلوار و دستکش چرمی هم بدن را گرم نگه می دارند هم یک استایل شیک برای شما ایجاد می کند.

  • پارچه پلار

پارچه های پلار دارای ساختمان صد در صد پلی استری و با ترکیبی ازکرک مصنوعی و یک لایه پایل (پنبه ای) به گونه ای طراحی شده اند،کهجذب رطوبت بدن وانتقال آن به سطح بیرونی لباس بسیار آسان انجام می پذیرد.این پارچه در مقابل باد و باران تا حد زیادی مقاوم هستند . پوشیدن کاپشن و سوئیشرت هایی از جنس پلار انتخاب خوبی برای فصل پاییز می باشند.

  • پارچه فاستونی

پارچه های فاستونی نوعی پارچه پشمی است که مقاومت بالایی دارد. این پارچه انعطاف پذیری بالایی دارد و چروک پذیر است مناسب برای فصل پاییز و زمستان است.بهتر است از پارچه های فاستونی که درصد الیاف طبیعی به کار رفته در آن ها بیشتر است استفاده کنید.

  • پارچه فلانل

پارچه فلانل نوعی پارچه لطیف است که از نخ های پشمی تهیه می شود.پوشیدن کت های از فلانل انتخاب خوبی برای فصل پاییز می باشد.

  • پارچه خزی

پارچه های خزی یا خزدار طبیعی که از دم روباه،سمور،راسو و غیره تهیه می شوند از بدن در برابر سرما محافظت می کند و بسیار لاکچری و شیک می باشند. اگر جزو افرادی هستید که علاقه به خز طبیعی ندارید می توانید از خزهای مصنوعی استفاده کنید.

  • لباس های کاموایی

لباس های بافتنی یا همان کاموایی بسیار نرم  و راحت و گرم هستند و انتخاب مناسبی برای فصل پاییز و مخصوصا فصل زمستان هستند. بافتنی ها به خوبی از بدن در برابر سرما محافظت می کنند.اما بهتر است همیشه یک لباس نخی از زیر این نوع لباس ها بپوشید تا سرما را کمتر احساس کنید.

  • پارچه مخملی ولوت

پارچه ولوت نوعی  مخمل است که از نایلون،پشم،پنبه و موهر تهیه می شود. این نوع پارچه جزو پارچه های لوکس پاییزی محسوب می شود.

  • پارچه مخمل کبریتی

این نوع مخمل دارای راه راه های برجسته ای می باشد که بیشتر برای تولید شلوار از آن استفاده می شود.پارچه های مخمل کبریتی برای فصل پاییز بسیار مناسب هستند و بدن را گرم نگه می دارد.