شلوار قدمتی دیرینه دارد. اولین شلوار توسط چینی ها کشف شد که قدمتی سه هزار ساله دارد.جوآن آرک جزو افرادی بود که دوست دار استفاده از شلوار بود زیرا این نوع پوشش برای اسب سواری و جنگیدن در میدان های جنگ بسیار مناسب بود و از سربازان محافظت می کرد. در سال 1701میلادی سزار پیتر کبیر روسی دستور داد که همه روس ها باید شلوار بپوشند.در سال 1873 لوی استراوس برای اولین بار شلوار جین را معرفی کرد این شلوارها سرانجام به شلوارهای جین کلاسیک تبدیل شد که امروزه می شناسیم.در این مقاله به بررسی انواع مختلف شلوار مردانه می پردازیم.

شلوار جین

یکی از محبوب ترن و شناخته شده ترین شلوارها در بین افراد مختلف دنیا شلوار جین می باشد.امروزه شلوارهای جین در رنگ ها و طرح ها و مدل های مختلف به بازار عرضه می شوند.یکی از مهمترین مزیت های پوشیدن شلوار  جین این است که می توان آن را با انواع مختلف پیراهن،تیشرت،کفش ، جلیقه و کت و غره به آسانی ست کرد.این به معنای این است که شلوارهای جین هم برای استایل های کژوال و هم برای استایل های رسمی و نیمه رسمی می توانند مناسب باشند.

شلوار کتان

یشلوارهای کتان معلوم  از الیاف طبیعی،نخ و پنبه تهیه می شوند. یکی از بزرگ ترین ویژگی هایی که این مدل شلوارها دارند این است که می توان با هر مدل پیراهنی آن ها را پوشید و استایل زیبا خلق کرد.از شلوارهای کتان هم می توان در استایل کژوال و هم در استایل رسمی و نیمه رسمی استفاده کرد.پرطرفدارترین رنگ های این مدل شلوارها در بین آقایان رنگ های سرمه ای،کرم و مشکی می باشند.

شلوار پلیسه دار

اگر شما قصد دارید ظاهری کلاسیک و خاص داشته باشید شلوارهای پلیسه دار انتخاب مناسبی هستند. شلوار های پلییسه مورد پسند آقایان در هر سنی می باشند و می توانید هم در جلسات رسمی و اداری و هم ملاقات های دوستانه از آن استفاده کنید و احساس راحتی داشته باشید.پلیسه ها در قسمت بالا و جلوی شلوار می باشند. تعداد پلیسه در شلوار مختلف است از یک پلیسه تا هر چند پلیسه که شما می پسندید می تواند متغیر باشد.

شلوار شش جیب

شلوارهای شش جیب مناسب ترین شلوارها برای مواقعی هستند که شما می خواهید برای مدت زمان طولانی پیاده روی کنید.این مدل شلوار بسیار راحت و آزاد است و با پوشیدن آن میزان زیادی احساس راحتی می کنید.جیب های تعبیه شده روی این شلوار فضای بسیار زیادی برای نگه داری وسایل جانبی دارد و به همین منظور برای پیاده روی و انجام اموری از این قبیل بسیار کارامد است.

شلوارهای بدون پلیسه یا تخت

این مدل شلوارها هیچگونه پلیسه ای ندارند و می توان گفت رایج ترین نوع شلوار در بین افراد مختلف جامعه می باشد.شلوارهای بدون پلیسه در رنگ های مختلف عرضه می شوند و برای محیط های رسمی و غیر رسمی مناسب هستند.